czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4490

Rozbito szajkę włamywaczy

Policjanci z Czechowic-Dziedzic rozbili trzyosobową szajkę włamywaczy o wyjątkowo dużej, jak na rabusiów rozpiętości wiekowej. Najstarszemu ze sprawców - 62-letniemu czechowiczaninowi w "skoku" towarzyszył 20-latek i 14-letnia dziewczyna.

Po koniec lipca, sprawcy włamali się do jednej z altan przy ul. Klonowej w Czechowicach-Dziedzicach. Ich łupem padły narzędzia ogrodnicze i dopiero co zakupiona przez właściciela kosiarka spalinowa. Spowodowane przez rabusiów straty pokrzywdzony oszacował na blisko 2 tys. zł. Policjanci szybko ustalili personalia sprawców.

W środę zatrzymali rabusiów w ich domach. Byli zaskoczeni wizytą stróżów prawa, bo nie spodziewali się zatrzymania. W mieszkaniu jednego z nich odnaleziono skradzioną kosiarkę, która wróci do właściciela. Śledczy sprawdzają teraz, czy szajka ma na swoim koncie inne włamania do altan, do których doszło ostatnio w Czechowicach-Dziedzicach.

Za przestępstwo to 20-latkowi i jego "nestorowi" grozi do 10 lat więzienia. Zatrzymana nastolatka za swój czyn odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.