czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2004
  • wyświetleń: 765

Wystartują w konkursie

W czwartek, 26 sierpnia, radni mają podjąć uchwałę w sprawie zgłoszenia wniosku o udzielenie dotacji w ramach projektu promującego rynek pracy i pomoc dla bezrobotnych. Formalnym wymogiem, by uzyskać przez gminę dotację jest złożenie wniosku do 31 sierpnia. Wcześniej jednak, by wniosek został zakwalifikowany do dalszej oceny jest podjęcie przez radnych stosownej uchwały.

Projekt, w ramach którego jest możliwość uzyskania pieniędzy dla rozwoju lokalnego rynku pracy i pomocy bezrobotnym to przedsięwzięcie o charakterze badawczo-edukacyjnym. W jego ramach osoby mające trudności w znalezieniu pracy objęte będą wsparciem psychologiczno-terapeutycznym. Bezrobotni mają przejść m.in. cykl szkoleń oraz praktycznych staży w różnych instytucjach. Efekty projektu mają zostać wykorzystane w tworzeniu innowacyjnych systemów przeciwdziałania bezrobociu. Projekt realizowany ma być we współpracy z partnerami zagranicznymi.

KaP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.