czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 6767

Coraz więcej grzybów

Pierwszy letni wysyp grzybów w pełni. Na terenie leśnictwa Zabrzeg dużo jest borowików, maślaków, kozaków i podgrzybków.

Reklama

Grzyby
Grzyby w tym sezonie rosną jak... grzyby po deszczu. · fot. nan


- Grzyby w tym sezonie rosną jak...grzyby po deszczu - mówi pani Małgorzata z Zabrzega (na zdjęciu). Choć prawdziwy wysyp czeka nas na przełomie sierpnia i września.

W tym roku pojawiło się również wyjątkowo dużo śmiercionośnych muchomorów sromotnikowych. Leśnicy ostrzegają, że jest wiele gatunków grzybów bardzo podobnych do gatunków jadalnych. Dlatego zbierajmy tylko znane nam grzyby. To uchronić może nas od zatrucia. Warto pamiętać o tym, że trzeba zbierać tylko wyrośnięte owocniki. Zbyt stare mogą spowodować zatrucie, zbyt młode nie wykształciły cech, po których możemy prawidłowo rozpoznać grzyba.

Nigdy nie wolno opierać się na ludowych przesądach przy ocenianiu grzybów. Należy też uważać na gatunki sprzedawane na przydrożnych stoiskach.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.