czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4299

Skradł firmowy samochód

Nie dość, że ukradł firmowy samochód i kierował nim w stanie nietrzeźwości, to dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany przez sąd. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 34-letniego mężczyznę, któremu za przestępstwa te grozi teraz do 5 lat więzienia.

Reklama

Sprawca pojawił się we wtorek w samo południe w biurze firmy prowadzonej przez krewnych. Pomimo sprzeciwu pracowników zabrał kluczyki do służbowego renaulta i odjechał z piskiem opon.

Powiadomieni o kradzieży policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Zauważyli go na jednym z czechowickich parkingów przy Michałowicza. Sprawca wsiadł za kierownicę kradzionego pojazdu i próbował uciekać. Policjanci zatrzymali go i poddali badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi blisko 3 promile alkoholu.

W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach okazało się, że zatrzymany mężczyzna poszukiwany jest przez sąd. Nie stawił się bowiem w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, aby odbyć półroczną karę pozbawienia wolności za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Przewieziono go do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia na kolejne 5 lat.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.