czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4041

Akcje Walcowni na sprzedaż

Resort Skarbu Państwa chce sprzedać te akcje Walcowni Metali "Dziedzice" w Czechowicach-Dziedzicach, które należą jeszcze do państwa. Na sprzedaż ma trafić 8,11% kapitału.

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że aukcja odbędzie się 6 września. Na aukcję wystawiono 229 549 akcji zwykłych imiennych serii B. Oferta skierowana jest do jednego nabywcy. Cena minimalna za jedną akcję wynosi 6,66 zł. Potencjalni inwestorzy mogą zgłaszać się do 1 września.

To już druga próba sprzedaży akcji "Dziedzic". Poprzednia zakończyła się fiaskiem w czerwcu. Cena wywoławcza za cały pakiet została wówczas ustalona na nieco ponad 2,068 mln zł. Jedna akcja kosztowała 9,01 zł. Skarb Państwa obniżył obecnie cenę wywoławczą za cały pakiet. Wynosi 1,5 mln zł.

Walcownia Metali "Dziedzice" powstała w 1896 roku. Produkuje wyroby miedziane w postaci półfabrykatów, aluminium, a także pozostałe metale nieżelazne. Zajmuje się też odlewnictwem metali lekkich, miedzi i jej stopów.

Największy pakiet akcji spółki posiada obecnie Hutmen - 89,16%. W rękach pracowników jest 0,63 proc. akcji, a firmy Impexmetal 2,1%.

aka / czecho.pl, źródło: www.super-nowa.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.