czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3512

Zjazd czechowickiego hufca

W dniu 3 września w Domu Harcerza przy ul. Narutowicza 4 w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich.

Reklama

Zimowe ferie z harcerzami


Instruktorzy hufca spotkają się, by dokonać wyboru nowych władz hufca oraz podsumować czteroletnią kadencję ustępujących władz. W zjeździe z głosem decydującym weźmie udział 28 instruktorów.

Hufiec Czechowice-Dziedzice jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, która obejmuje teren gminy Czechowice-Dziedzice, Pszczyna i Bestwina. Należy do grona 34 hufców działających na terenie województwa śląskiego, skupionych w Chorągwi Śląskiej ZHP z siedzibą w Katowicach. Obecnie zrzesza blisko trzystu zuchów, harcerzy i instruktorów, działających w 19 gromadach drużynach, kręgach i klubach. Hufiec jest ważną organizacją społeczną w naszym regionie, która wypełniania zadania o różnym charakterze, adresowane zarówno do harcerzy, jak i do młodzieży niezrzeszonej w ZHP.

Podejmuje działania związane z edukacją, kulturą fizyczną, turystyką i sportem, popularyzowaniem idei demokracji, odpowiedzialności obywatelskiej i świadomości narodowej, wychowaniem patriotycznym, przeciwdziałanie patologiom społecznym przez rozwijanie zainteresowań.

Wierzymy, że Zjazd Zwykły Hufca podsumowując dotychczasową czteroletnią działalność, pomoże wypracować nowe rozwiązania, służące polepszeniu pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży regionu czechowickiego, co spowoduje dalszy wszechstronny rozwój Hufca oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

aka / czecho.pl

źródło: Hufiec ZHP Czechowice - Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.