czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2011
  • 20 września 2011
  • wyświetleń: 7145

Zbiórka wielkich gabarytów

W październiku, wzorem lat ubiegłych, na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice zostanie przeprowadzona akcja odbierania odpadów wielkogabarytowych.

Reklama

Mieszkańcy naszej Gminy, którzy chcą wziąć w niej udział powinni przekazać osobiście lub telefonicznie do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego (Plac Jana Pawła II 1, pok. 410, III piętro, tel.: 32 214 71 00) niżej wymienione informacje:
* rodzaj i ilość odpadów wielkogabarytowych,
* miejsce ich przechowywania,
* dane zgłaszającego.

Termin przyjmowania ww. informacji mija 23 września.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m. in. meble, dywany i inne odpady dużych rozmiarów, które nie mieszczą się w pojemniku na odpady komunalne, poza zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Odpady takie jak meble muszą być odpowiednio zdemontowane, tak aby umożliwić ich łatwy załadunek i bezpieczny transport. Podczas akcji nie będą odbierane worki z odpadami komunalnymi.

Jednocześnie przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać do firm:
- POLBUD, ul. Górnicza 15, Czechowice - Dziedzice, tel.: 32 214 37 21
- Sky Recycling System sp. z o.o., ul. Dywizji Pancernej 45/221,
Bielsko-Biała, tel.: 33 811 66 22, www.srs.com.pl

Natomiast odpady niebezpieczne (m.in. przeterminowane lekarstwa, farby, przepracowane oleje, baterie, akumulatory) do 28 października 2011r. przyjmuje firma:
- POLBUD, ul. Górnicza 15, Czechowice - Dziedzice, tel.: 32 214 37 21.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.