czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3890

Nie będzie odkomarzania

Zgodnie z otrzymaną informacją Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na terenie województwa śląskiego w bieżącym roku nie została przewidziana zakrojona na szeroką skalę akcja ograniczania ilości komarów.

Reklama

Wkrótce akcja odkomarzania


Gmina Czechowice-Dziedzice wystąpiła również o opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach dotyczącą stosowania bezpiecznych i skutecznych metod zwalczania komarów możliwych do zastosowania na terenach objętych ochroną oraz w pobliżu siedzib ludzkich i cieków wodnych. W odpowiedzi na powyższe zapytanie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaleciła odstąpienie od oprysków chemicznych przeciwko postaciom latającym komarów ze względu na szkodliwe oddziaływanie na środowisko środków owadobójczych, w tym również na inne pożyteczne owady np. pszczoły, jak również zwierzęta odżywiające się owadami.

Zwalczanie postaci dorosłych komarów jest skuteczne tylko w przypadku bezpośredniego kontaktu preparatu z owadem oraz działań obejmujących odkomarzaniem duży obszar. Niektóre gatunki komarów mogą się przemieszczać do 20 km. Warto pamiętać, że komary są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury, dlatego w ciągu dnia chronią się w siedliskach wilgotnych, zacienionych, min. pod liśćmi roślin, w szczelinach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.