czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2004
  • wyświetleń: 957

Bażant przy Słowiczej?

Reklama

Nazwa ulicy to wybór mieszkańców, to oni mają być ich ojcami chrzestnymi - uważa burmistrz Jan Berger. Zaproponował, by czechowiczanie mogli występować z propozycjami nazw nowo tworzonych ulic.

Stanisław Wiśniewski i Dariusz Zuber mają pomysł na nazwę. Chcą, by to właśnie "Bażanty" stały się patronem jednej z nowo utworzonej ulicy (tuż przy ul. Słowiczej w Czechowicach-Dziedzicach). - Nadanie nazwy umożliwi mieszkańcom zameldowanie się pod nowym adresem. Nie będzie to powodowało kosztów związanych ze zmianą dokumentów, wynikających ze zmianą adresu - wyjaśnia burmistrz Jan Berger. Z kolei radny Andrzej Kobiela uważa, że ulica łącząca ul. Podwale ze skrzyżowaniem ulic Podlasek, Spadzistą i Niską w Ligocie powinna nosić nazwę "Podlasek". Mieszkańcy w Ligocie chcą, by jedną z ulic nazwać "Wypoczynkową". Inną propozycją mieszkańca Czechowic-Dziedzic jest nazwa "Pastelowa". Zanim jednak ulica ta przyjmnie proponowaną nazwę musi zostać wyjaśniona m.in sprawa własnościowa drogi.Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.