czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2011
  • wyświetleń: 7402

Wielki pożar stodoły

Pięćdziesięciu siedmiu strażaków zmagało się wczoraj z pożarem stodoły do którego doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Potocznej w godzinach popołudniowych.

Reklama

- Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z Posterunku PSP w Czechowicach-Dziedzicach, gdy cała stodoła stała w ogniu. Dowódca akcji wydał rozkaz podania dwóch prądów wody na budynek mieszkalny znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie stodoły. W trakcie gdy na miejsce działań dojeżdżały kolejne zastępy przystąpiono do gaszenia. Strażacy próbowali wydostać z budynku maszyny rolnicze oraz przyczepę, niestety pożar był na tyle rozwinięty, że nie było możliwości wpuszczenia ratowników do środka - relacjonuje oficer prasowy mł. kpt. Patrycja Pokrzywa z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Straty sięgają blisko 150 tys zł. - zniszczony został budynek stodoły oraz maszyny rolnicze : przyczepa ciągnika, rozdrabniacz ,śrutownik, siewnik nawozów, zgrabiarka, wiertarki oraz składowane w zboże w ilości ok. 4000 kg.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany biegły sądowy, który będzie oceniał przyczynę pożaru.

W działaniach trwających ponad 3 godziny wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej w tym Wojskowa Straż Pożarna.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.