czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2011
  • wyświetleń: 6629

Sukces gospodyń z Zabrzega

28 sierpnia w Rudzicy odbył się Polsko-Czeski Przegląd "Kulinarne Dziedzictwo" W przeglądzie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z całego powiatu bielskiego, w tym Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrzega.

Koło gospodyń wiejskich, kgw, Zabrzeg
Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrzega · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Panie z zabrzeskiego koła wystawiły takie smakowite, regionalne potrawy, jak żurek, ozorki w sosie chrzanowym, chłodnik ogórkowy na bazie kwaśnego mleka, kołocz, ciasteczka weselne, pasztet z świeżego boczku, pieczeń z karczku, pasta jajeczna, chleb ziarnisty z własnego wypieku i... nalewka wiśniowa według starej receptury. Oprócz tego na przeglądzie można było skosztować gulaszu z sarny, jajecznicy z pokrzywami, czeskich knedlików, oraz wielu innych potraw i bardzo dużego wyboru nalewek.

W przeglądzie uczestniczyło w sumie około 30 zespołów z Polski i Czech. Nasze koło "Zabrzeżanki" otrzymało nagrodę oraz wyróżnienie w konkursie ciasta i desery za kołocz zabrzeski.

W degustacji potraw po ocenie komisji uczestniczyli również licznie mieszkańcy naszej Gminy na czele z sołtysem Zabrzega Władysławem Wiśniewskim.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.