czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2011
  • wyświetleń: 2405

OPS: chcą pomagać aktywnie

W ramach projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach w lipcu rozpoczęły się warsztaty zajęciowe dla grup osób niepełnosprawnych.

ośrodek pomocy społecznej pomagać aktywnie
fot. UM Czechowice-Dziedzice


ośrodek pomocy społecznej pomagać aktywnie
fot. UM Czechowice-Dziedzice


ośrodek pomocy społecznej pomagać aktywnie
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Warsztaty obejmują m. in. zajęcia ceramiczne, wykonywanie ozdób i stroików okolicznościowych, zajęcia plastyczne, wykonywanie drobnej biżuterii, zajęcia gospodarstwa domowego, zajęcia plastyczne, muzykoterapia z elementami choreografii, zajęcia kulinarne i zdobienie przedmiotów metodą decoupage.

Dzięki zastosowaniu różnych technik terapii zajęciowej warsztaty zajęciowe przyczyniają się do rozwijania umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności życiowej. Po zakończeniu zajęć planowane jest zorganizowanie wystawy przedmiotów wytworzonych podczas warsztatów zajęciowych.

W lipcu rozpoczęły się także zajęcia aktywności fizycznej dla grupy osób niepełnosprawnych. Zajęcia w formie zabaw i gier mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej i psychicznej, a także samopoczucia uczestniczek i uczestników projektu.

Od sierpnia pracę w projekcie rozpoczęły dwie asystentki rodziny. Zadaniem asystentek rodziny jest udzielanie wsparcia rodzin biorących udział w projekcie. Z pomocy asystentek rodziny będą mogły skorzystać w sierpniu, wrześniu i październiku br.

W ramach działań środowiskowych w dniu 30 czerwca miał miejsce wyjazd grupy rodzicielskiej wraz z rodzinami do "Leśnego Parku Niespodzianek" w Ustroniu. Wyjazd miał charakter edukacyjno-rekreacyjny, był okazją do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami (co było największą rozrywka dla dzieci) oraz do spędzenia czasu wspólnie z rodziną na świeżym powietrzu.

2 sierpnia odbył się wyjazd wszystkich uczestniczek i uczestników projektu do kina Helios w Bielsku-Białej na pokaz filmów w wersji 3D. Grupy osób niepełnosprawnych wybrały się na film "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.2", natomiast grupa rodzicielska na film anonimowy "Auta 2".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.