czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2011
  • wyświetleń: 2044

Hufiec na obchodach w Katowicach

W dniu 72. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką wziął udział w uroczystościach pod Wieżą Spadochronową w Parku Kościuszki w Katowicach. Hufiec Czechowice-Dziedzice na w/w uroczystościach reprezentowany był przez druhny i druhów: pwd. Kingę Żydek, pwd. Monikę Hankus, pwd. Radosława Biel, pwd. Rafała Dąbrowskiego i phm. Marka Majewskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunków przez szefów reprezentacji hufców (32). Prezydenta RP przywitał Naczelnik ZHP hm. Krzysztof Budziński oraz władze Śląskiej Chorągwi ZHP. Meldunek Bronisławowi Komorowskiemu złożył komendant Hufca ZHP Katowice phm. Paweł Cebula. Tuż po odegraniu hymnu harcerskiego i uroczystym wciągnięciu flagi państwowej do zebranych pod wieżą spadochronową przemówił Pan Prezydent.

Podczas swojego przemówienia wspominał o odwadze i bohaterskiej walce Ślązaków za wolność Polski - za wolność polskiego Śląska. W swoim wystąpieniu nawiązywał do śląskich tradycji, determinacji w walce o wolność i patriotyzm, który tak często jest dzisiaj poddawany wątpliwościom.

Po zakończonym przemówieniu przedstawiciele władz państwowych, administracji publicznej oraz organizacji harcerskich złożyli kwiaty pod pomnikiem obrońców Katowic.

W uroczystościach wzięła również udział reprezentacja Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerskiego "Czuwaj", Orkiestra Reprezentacyjna Policji, uczniowie szkół wojskowych, prezydenci miast, przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, politycy oraz lokalni działacze.

Na zakończenie harcerze wraz z parą prezydencką i zaproszonymi gośćmi utworzyli symboliczny krąg oraz wykonali pamiątkową fotografię.

hm. Marek Majewski - rzecznik prasowy hufca

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.