czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2011
  • 7 września 2011
  • wyświetleń: 6069

Boryszew kupi akcje Walcowni

Grupa Boryszew kupi od resortu Skarbu Państwa 8,11% akcji Walcowni Metali "Dziedzice" w Czechowicach-Dziedzicach. We wtorek w ministerstwie odbyła się ustna aukcja, podczas której Boryszew był jedynym oferentem - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Grupa zaoferowała za pakiet 229.549 akcji zwykłych imiennych serii B nieco ponad 1,528 mln zł, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła cena wywoławcza. Cena jednej akcji wyniosła 6,66 zł. "Przybicie i zamknięcie aukcji nastąpi w chwili podpisania umowy sprzedaży akcji" - głosi komunikat. Data nie została podana.

8,11% to reszta akcji, jaka jeszcze pozostawała w rękach Skarbu Państwa. Wtorkowa aukcja była drugim w tym roku podejściem resortu do ich sprzedaży. Poprzednia - w czerwcu - zakończyła się fiaskiem. Cena wywoławcza została wówczas ustalona na nieco ponad 2,068 mln zł. Jedna akcja kosztowała 9,01 zł.

Walcownia Metali "Dziedzice" powstała w 1896 roku. Produkuje wyroby miedziane w postaci półfabrykatów, aluminium, a także pozostałe metale nieżelazne. Zajmuje się też odlewnictwem metali lekkich, miedzi i jej stopów. Walcownia Metali Dziedzice wchodzi w skład grupy kapitałowej Impexmetal, której akcjonariuszem jest Boryszew.

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce. Składa się z kilkudziesięciu spółek, także z branży hutniczej, i zatrudnia 7,5 tysiąca osób.

aka / czecho.pl
źródło: bankier.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.