Wiadomości

  • 10 września 2011
  • 12 września 2011
  • wyświetleń: 10893

Wzrośnie zatrudnienie w Silesii

Przejęta w ubiegłym roku przez czeskiego inwestora kopalnia Silesia w przyszłym roku zamierza wydobyć 1,2 - 1,3 mln ton węgla. Pełne wydobycie, rzędu 3 mln ton, ma osiągnąć w 2014 r. - poinformowali w w czwartek przedstawiciele spółki.

Gdy w grudniu ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia przejmowało kopalnię od Kompanii Węglowej (KW), przedstawiciele większościowego udziałowca, czeskiego Holdingu Energetycznego i Przemysłowego (EPH), deklarowali, że zainwestują w Silesii do 150 mln euro w ciągu trzech lat.

Na początku 2013 r., rozpocznie się modernizacja głównego szybu i prace związane z uruchomieniem drugiej ściany. Gdy rozpocznie ona wydobycie, osiągnie się docelową zdolność produkcyjną rzędu 3 mln ton węgla rocznie. Takie wydobycie spółka chce zrealizować w 2014 r.

Po osiągnięciu pełnej zdolności wydobywczej, Silesia ma zatrudniać ok. 1,6 - 1,7 tys. osób, wobec ponad 1 tys. obecnie i 731 osób w grudniu ubiegłego roku, kiedy inwestor przejął kopalnię od Kompanii Węglowej.

ups / czecho.pl

źródło: onet.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj