czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2004
  • wyświetleń: 951

Sprawca kradzieży samochodu w areszcie

Reklama

W dniu 13 września 2004r. sędzia Sądu Rejonowego w Pszczynie aresztował na okres trzech miesięcy sprawcę kradzieży samochodu Fiat 126p 19-to letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic.

Do kradzieży doszło około godz. 1.00 w dniu 11 września 2004r. w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Wybickiego. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właściciela kluczyków do samochodu w garażu. Niezwłocznie podjęte działania policjantów z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach sprawiły, że sprawca łupem nie cieszył się długo. Został zatrzymany w nocy 12 września 2004r.

Chwilę grozy przeżył przygodnie zabrany na przejażdżkę skradzionym samochodem pasażer kiedy sprawca chcąc uniknąć zatrzymania nagle wyskoczył z jadącego samochodu, którym kierował. Samochód udało się bezpiecznie zatrzymać pasażerowi a sprawcę ujęto po krótkim pościgu.

Na uwagę zasługuje fakt, że sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem a dla dodania sobie odwagi raczył się wcześniej alkoholem. W wyniku badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ustalono, że miał on 0,23 promila w chwili prowadzenia pojazdu..

Kradzież samochodu nie jest pierwszym przestępstwem jakiego dopuścił się sprawca. Ma on już na swoim koncie wyroki sądowe za podobne przestępstwa.

Za powyższą kradzież sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.