czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2011
  • wyświetleń: 2425

Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "CEIR" podaj

Centrum Edukacji i Rozwoju w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach programu Dobry Rodzic - Dobry Start organizowanego przez fundacje Dzieci Niczyje oraz Rzecznika Praw Dziecka zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców
fot. SK


Celem warsztatów, jest wsparcie rodziców w procesie wychowawczym, przekazanie wiedzy na temat umiejętności motywowania i wspierania dziecka, wymiana doświadczeń rodzicielskich a także poruszenie tematyki stosowania kar i systemu nagradzania dziecka. Spotkania poprowadzi mgr Magdalena Matusiak- Mertens.

Szkolenie podzielone jest na trzy bloki tematyczne. Pierwszy to "Nie dla klapsa - dlaczego nie dla klapsa?". Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, przyjrzymy się motywom, które kierują rodzicami, gdy stosują te i inne krzywdzące metody wychowawcze, a także przyjąć perspektywę dziecka, które doświadcza takiego sposobu wychowania.

Uczucia -  w tym bloku tematycznym uczestnicy będą zajmować się obszarem uczuć, pod wpływem których rodzice zazwyczaj stosują klapsy jako metodę wychowawczą. Będą to poszukiwania sposobów pomagających rozpoznać uczucia w sobie oraz w innych, a także sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach trudnych.

Zamiast klapsa - w tym bloku tematycznym rodzice poznają inne niż klaps metody wychowawcze, które pomogą rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, a także przyjrzą się różnicy pomiędzy karą a konsekwencją.

Po zakończeniu szkolenia rodzice otrzymają materiały poruszające tematykę stosowania kar i funkcjonowania systemu nagradzania dzieci. Więcej informacji: www.ceir.pl.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

CEIR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "CEIR" podaj