czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2011
  • wyświetleń: 8092

W tym roku ruszy remont dworca

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć modernizacja czechowickiego dworca kolejowego. Będzie kosztować ponad 15 milionów złotych - poinformował Jacek Prześluga z zarządu PKP SA.

Dworzec będzie własnością gminy?


Rewitalizacji dworców kolejowych dotyczyło spotkanie zorganizowane w Lublińcu przez Związek Miast Polskich. Jak informuje serwis dworzecpolski.pl, dyskusja była gorąca, a ubarwił ją spór pomiędzy władzami miasta Czechowice-​Dziedzice, które zarzu­ciły zarzą­dowi PKP SA brak jakiejkol­wiek reakcji na wielo­let­nie prośby o rewital­iza­cję miejs­cowego dworca.

Bur­mistrz opisał cztero­let­nie stara­nia i kon­takty z kole­jarzami, mówiąc, że niczego dobrego się po nich spodziewać nie można i dworzec w jego mieś­cie już na zawsze pozostanie w hanieb­nym stanie technicznym. Ta wypowiedź sprowokowała prezesa Prześlugę, który poin­for­mował władze Czechowic-​Dziedzic o... rozpoczy­nanej właśnie inwest­y­cji na tym dworcu. Trwają pro­ce­dury prze­tar­gowe, dworzec przez­nac­zony jest do mod­ern­iza­cji na przełomie 2011 i 2012 roku, a wartość inwest­y­cji przekroczy 15 mln zło­tych.

aka / czecho.pl
źródło: dworzecpolski.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.