czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2011
  • wyświetleń: 4714

Silesia: sprzedaż zgodna z prawem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ umorzyła śledztwo w sprawie sprzedaży czeskiemu koncernowi EPH kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - informuje portal górniczy nettg.pl.

Większe złoża kopalni Silesia
Kopalnia Silesia


Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Kompanii Węglowej złożyli związkowcy z Sierpnia 80. Podnosili w nim, że na zwałach kopalni w momencie jej sprzedaży Czechom znajdowało się przynajmniej 100 tys. ton węgla o wartości około 40 mln zł i w związku w tym wartość transakcji mogła być zaniżona.

Zdaniem Elżbiety Mizerackiej, szefowej prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, która przez kilka miesięcy badała prawidłowość transakcji, do popełnienia przestępstwa nie doszło. W efekcie sprawę umorzono.

- Całe postępowanie związane ze sprzedażą kopalni zostało przeprowadzone zgodnie z prawem i najlepszym interesem Kompanii Węglowej. Dodatkową korzyścią ze sprzedaży, a nie likwidacji kopalni, jest utrzymanie miejsc pracy, a nawet zwiększenie ich liczby. Ponadto obecność nowego przedsiębiorcy górniczego pozwoli wykorzystać jego pomysły i doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami górniczymi w Polsce - skomentował postanowienie prokuratury Jacek Korski, były wiceprezes Kompani Węglowej, który prowadził negocjacje z czeskim kontrahentem doprowadzając do finalizacji umowy.

Prokuratorska decyzja nie jest zaskoczeniem dla Kompanii Węglowej.

- Transakcja sprzedaży kopalni Silesia była nadzorowana przez resorty: skarbu, gospodarki i spraw wewnętrznych, a zatem postanowienie o umorzeniu śledztwa jest zgodne z naszym oczekiwaniami - podkreślił Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompanii Węglowej.

aka / czecho.pl
źródło: nettg.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj