czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2011
  • wyświetleń: 3679

Będą wyróżniać sportowców

Radni z Czechowic-Dziedzic podjęli uchwałę, która określa m.in. zasady i warunki przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe.

Reklama

Marcin Ryszka
Marcin Ryszka


Uchwała daje możliwość nagradzania nie tylko zawodników, ale także trenerów i innych osób, które mogą pochwalić się osiągnięciami w dziedzinie sportu.

Wnioski opiniowanie są przez Radę Sportu w ciągu 30 dni od jego złożenia. Ostateczną decyzję o przyznaniu nagrody, w ciągu 14 dni od otrzymania opinii o kandydacie, podejmuje burmistrz Czechowic-Dziedzic. Wysokość wyróżnienia może wynosić maksymalnie 6-krotność minimalnego wynagrodzenia tj. obecnie ok. 8 tys. zł.

Nagrody i wyróżnienia będą przyznawane za: uzyskanie miejsc medalowych i punktowanych: w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy; w igrzyskach paraolimpijskich lub igrzyskach olimpijskich głuchych; w olimpiadach specjalnych; akademickich mistrzostwach świata i uniwersjadach.

Premiowane będzie również uzyskanie miejsc medalowych w: zawodach Pucharu Świata lub Pucharu Europy; mistrzostwach Polski; grach zespołowych, za awans zespołu reprezentującego dany klub sportowy do jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych, a w przypadku piłki nożnej do czterech najwyższych klas rozgrywkowych.

Nagrody lub wyróżnienia mogą być przyznawane niezależnie od wymogu zrzeszenia w klubie sportowym z siedzibą w gminie Czechowice-Dziedzice, a zamieszkałym na terenie naszej gminy lub osobom zrzeszonym w klubach sportowych z siedzibą w czechowickiej gminie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wnioski w Urzędzie Miejskim składa się do końca roku kalendarzowego i dotyczą osiągnięć sportowych uzyskanych w roku składania wniosku lub poprzedniego.

Wnioski mogą składać: osoby fizyczne (za wyjątkiem osób bezpośrednio zainteresowanych przyznaniem nagrody), związki i kluby sportowe oraz stowarzyszenia kultury fizycznej. W jednym roku zawodnik może otrzymać tylko jedno wyróżnienie lub nagrodę.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.