czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2011
  • wyświetleń: 3667

Plakaty wyborcze przeszkadzają?

Idąc ulicami Czechowic-Dziedzic widać, że plakaty kandydatów na parlamentarzystów są niemal wszędzie. Spoglądają na nas z przydrożnych słupów, elewacji budynków, autobusów, bilbordów, tablic. Pojawiają się również na skrzyżowaniach i latarniach. Byle przekonać wyborcę.

Reklama

Rondo solidarności, wybory, plakaty
Plakaty wyborcze na rondzie Solidarności w centrum miasta · fot. wak


I nic nie byłoby w tym dziwnego, wszak trwa kampania wyborcza, zdarza się jednak, że plakaty umieszczane w nieodpowiednich miejscach np. na skrzyżowaniach czy sygnalizatorach mogą zagrażać bezpiecznej jeździe.

Jak poinformowano nas w Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach nie było dotąd zgłoszeń dotyczących plakatów wyborczych umieszczonych bez zezwolenia lub przeszkadzający kierowcom. Podobnego zdania jest rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej Elwira Jurasz.

- Na terenie czechowickiej gminy nie były dotąd podejmowane interwencje w kwestiach "wyborczych". Natomiast w sąsiednim Bielsku-Białej pojawiły się zgłoszenia o utrudnianiach na drogach spowodowane np. przez zasłaniające plakaty wyborcze. W takich sytuacjach komitety muszą usunąć reklamy swoich kandydatów.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.