czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2004
  • wyświetleń: 901

3-miesięczny areszt dla złodzieji

Reklama

W poniedziałek sędzia Sądu Rejonowego w Pszczynie, aresztował na okres trzech miesięcy, czterech mężczyzn w wieku od 29 do 49 lat - sprawców kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło w dniu 17 września około godz. 17.30 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kościuszki.

Czterech mężczyzn poprzez wyrwanie desek zabezpieczających drzwi balkonowe weszli do jednego z domów znajdującego się jeszcze w stanie budowy. Wewnątrz nie używając narzędzi “wymontowali” poprzez wyrwanie zainstalowaną armaturę łazienkową. Brali wszystko co było duże i ciężkie oraz z metalu.

Dzięki szybko podjętej, skutecznej akcji policjantów z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, dwóch sprawców 39-letni Jacek B. i 44-letni Jan F., zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy próbowali załadować wyniesione na zewnątrz skradzione przedmioty.

Dwóch sprawców wykazało się mniejszą wytrwałością niż ich koledzy. Podejrzewając, że ktoś zawiadomił Policję pozostawili łup i uciekli. Podjęte działania niezwłocznie działania wykrywcze doprowadziły do tego, że dwaj sprawcy, którzy nie zostali zatrzymani na gorącym uczynku już następną noc spędzali w policyjnym areszcie.

Zatrzymano ich 18 września na terenie Czechowic-Dziedzic około godz. 13.00. Okazali się nimi 30 letni Arkadiusz B. i 49 letni Jan G. Wszyscy sprawcy są bezdomni. Często są klientami noclegowni. Zajmują się zbieraniem złomu, który często pochodzi z kradzieży. Także tym razem łup chcieli sprzedać na złomowisku. Pieniądze uzyskane ze sprzedanego złomu przeznaczają na alkohol.

W chwili zatrzymania wszyscy czterej byli pijani. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieli oni po około 2 promile. Wszyscy są znani Policji z drobnych kradzieży. Tym razem wartość skradzionych przedmiotów wynosi około 8000zł.

Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.