czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2011
  • wyświetleń: 3034

Harcerska magia i czarodzieje

W dniach 1 i 2 października w Wilkowicach na bazie Hufca Beskidzkiego, odbywał się Start Harcerski Hufca Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, w którym wzięło udział ponad 110 osób.

Reklama

Tegoroczna fabuła była oparta na książce "Harry Potter i insygnia śmierci".

Start Harcerski Hufca Czechowice-Dziedzice · fot. Zespół Promocji i Informacji


Na samym początku wspólnej zabawy, każdy uczestnik symbolicznie przeszedł przez peron 9 3/4, a następnie podczas wielkiej ceremonii przydziału drużyny zostały przydzielone do czterech domów Hogwartu:
- Hufflepuff (21 Gromada Zuchowa "Radosne Kleksy", 12 Gromada Zuchowa "Bajkowe Stworki"),
- Ravenclaw (1 Środowiskowa Drużyna Harcerzy Starszych "Wachlarz", 17 Drużyna Harcerska z Kaniowa),
- Griffindor (5 Drużyna Wielopoziomowa "Granaty", 7 Drużyna Harcerska "Ogień"),
- Slytherin (14 Drużyna Harcerska "Matnia", 20 Gromada Zuchowa z Bestwiny).

Do południa odbywały się zajęcia z nauczycielami z Hogwartu. Były to eliksiry, lekcja zaklęć, transmutacja, mugoloznastwo oraz mecz quiddicha. Po męczących lekcjach i licznych emocjach przyszedł czas na wielką ucztę przygotowaną przez prof. Dumbledora. Należy również wspomnieć o niezastąpionej pomocy skrzatów domowych!
Najedzeni uczestnicy w pełni sił, wyruszyli na poszukiwanie zaginionych horkruksow.

Poszukiwania te zakończyły się sukcesem, ponieważ wszystkie horkruksy zostały odnalezione i zniszczone. Wieczorem odbyło się obrzędowe ognisko, na którym drużyny przedstawiły swoje cele na przyszłość. Oprócz tego każdy dom przygotował piosenkę, pląs oraz powiedział o sobie kilka słów. Po zakończeniu ogniska w Wielkiej Sali nr 12 odbył się seans filmu "Hary Potter i insygnia śmierci cz. 1" dla wszystkich zainteresowanych. Tak w magicznym klimacie zabaw i przygód minął pierwszy dzień.

Harcerski Start, jak jest to już w zwyczaju podsumował kolejny rok współzawodnictwa. Wyniki zostały ogłoszone, a nagrody wręczone następującym jednostkom:
- I miejsce - Tytuł Złotej Gromady - 12 Gromada Zuchowa "Bajkowe Stworki"
- II miejsce - Tytuł Srebrnej Drużyny - 14 Drużyna Harcerska "Matnia"
- III miejsce - Tytuł Brązowej Drużyny - 16 Drużyna Harcerska "Astra"

Następnego dnia wszyscy uczestnicy wstali skoro świt. W pośpiechu zjedli śniadanko i zabrali się do sprzątania. Nie pozostało nic innego, jak wyruszyć na peron 9 ¾, by tam wsiąść do Expresu Hogwart. O godzinie 10.40 zakończyła się ich przygoda z Harrym Potterem. Powrócili do świata mugoli. Wszystkim uczestnikom życzymy udanego Roku Harcerskiego

i do zobaczenia na Starcie Harcerskim 2012! Czuwaj!

hm. Marek Majewski - rzecznik prasowy hufca / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.