czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2011
  • wyświetleń: 7076

134 kandydatów do Sejmu - lista

Już tylko dni dzielą nas od niedzielnego głosowania w wyborach do parlamentu. Wiele osób wciąż nie ma swoich kandydatów, dlatego dziś publikujemy listę 134 osób, które aspirują do uzyskania mandatu poselskiego z naszego okręgu. Do Sejmu dostanie się dziewięć z nich.

W wyborach do Sejmu Czechowice-Dziedzice znalazły się w okręgu wyborczym nr 27, razem z powiatami: bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim żywieckim oraz miastem na prawach powiatu Bielskiem-Białą. Teren ten zamieszkuje aż 610.949 osób, które w weekend mają prawo do oddania głosu.

Zdecydowana większość ze 134 kandydatów to mieszkańcy wyżej wymienionych regionów. Ale nie tylko, bowiem na kartach do głosowania znajdziemy także osoby z Katowic, Rudy Śląskiej, Dąbrowy Górniczej, a nawet Warszawy.

Na kartach do głosowania kandydaci będą podzieleni według komitetów wyborczych. W naszym okręgu są to:
- KW Prawo i Sprawiedliwość
- KW Polska Jest Najważniejsza
- KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
- KW Ruch Palikota
- KW Polskie Stronnictwo Ludowe
- KW Polska Partia Pracy - Sierpień 80
- KW Platforma Obywatelska RP
- KW Prawica


Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. Szwed Stanisław - Poseł na Sejm RP, Grodziec
2. Czabański Krzysztof - dziennikarz, Warszawa
3. Falfus Jacek Eugeniusz - Poseł na Sejm RP, Kozy
4. Matuszny Kazimierz Władysław - Poseł na Sejm RP, Milówka
5. Pięta Stanisław Jan - Poseł na Sejm RP, Bielsko-Biała
6. Wiciak Magdalena Maria - politolog, Żywiec
7. Gaża Grzegorz Krzysztof - przedsiębiorca, Pszczyna
8. Wałach Monika Irena - muzyk, Jaworzynka
9. Dzierżawski Witold Marek - politolog, Ochaby Wielkie
10. Binda Andrzej Marcin - przedsiębiorca, Leśna
11. Jędraszewska Alicja Maria - lekarz pediatra, Buczkowice
12. Sadlik Anna Barbara - technik ekonomista, Bielsko-Biała
13. Malcher Aleksander Franciszek - mechanik maszyn, Piasek
14. Pokusa Marcin Jan - muzyk, Ślemień
15. Balcerek Grażyna - ekonomista, Czernichów
16. Zipser Monika Helena - studentka, Wilkowice
17. Mazur Katarzyna Ewa - przedsiębiorca, Pogwizdów
18. Kraus Urszula - nauczyciel, Bielsko-Biała

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
1. Stachura Maciej Jurand - dziennikarz, Katowice
2. Zatorski Wojciech Tomasz - przedsiębiorca, Pszczyna
3. Litwin Marcin Karol - inżynier ochrony środowiska, Bielsko-Biała
4. Kokolus Anna Justyna - politolog, Dąbrowa Górnicza
5. Feliński Jan Grzegorz - przedsiębiorca, Rybarzowice
6. Kufel Magdalena Teresa - pielęgniarka, Jaworze
7. Stwora Krzysztof - murarz, Bujaków
8. Zabieglińska Gabriela Maria - student, Bielsko-Biała
9. Laszczak Ewelina - pilot wycieczek, Bielsko-Biała
10. Michalec Karolina Anna - lekarz weterynarii, Bielsko-Biała
11. Kanik Ireneusz Piotr - specjalista ds. przedsiębiorczości, Czechowice
12. Jadwiszczok Sonia Teresa - lekarz medycyny, Ruda Śląska

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Marszałek Andrzej - przedsiębiorca, Żywiec
2. Kotkowska Bożena Teresa - nauczyciel informatyki
3. Brudny Alfred - nauczyciel, Simoradz
4. Seredyńska-Targosz Janina Wanda - ekonomista, Bielsko-Biała
5. Rusin Agata Katarzyna - funkcjonariusz policji, Rybarzowice
6. Repeta Paweł Jacek - politolog, Wola
7. Kochutek Grażyna Irena - emeryt, Cieszyn
8. Banot Aleksandra Ewa - nauczycielka akademicka, Cieszyn
9. Gęga Lidia Maria - przedstawiciel handlowy, Pewel Mała
10. Papierniak Anna Małgorzata - handlowiec, Dąbrowa Górnicza
11. Niedzwiedzki Łukasz Andrzej - manager, Ćwiklice
12. Durtan Tomasz - manager, Bestwina
13. Brandys-Chwastek Katarzyna Ewa - prawnik, Ustroń
14. Kliś Henryka Anna - pracownik biurowy, Żywiec
15. Szweda Zygmunt Jan - rehabilitant, Goczałkowice-Zdrój
16. Pasik Mariusz Jerzy - inżynier mechanik, Bielsko-Biała
17. Mróz Krystian - przedsiębiorca, Skoczów
18. Jonkisz Jarosław Andrzej - ekonomista, Rajcza

Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota
1. Górczyński Artur Robert - pracownik socjalny, Sosnowiec
2. Wiśniowski Krzysztof Dariusz - przedsiębiorca, Cieszyn
3. Płoszczyca Kamila Magdalena - nauczycielka, Wola
4. Kubicka Iwona - nauczycielka, Bielsko-Biała
5. Tobiasiewicz Stefan Stanisław - inżynier organizacji, Bielsko-Biała
6. Marek Sylwia Jadwiga - informatyk, Bielsko-Biała
7. Chmura Anna Zofia - krawcowa, Gilowice
8. Jankowski Piotr Krzysztof - fizjoterapeuta, Goczałkowice-Zdrój
9. Kubicka-Maculewicz Jolanta Anna - pedagog, Srebrna Góra
10. Cieślar Izabela Anna - politolog, Ustroń
11. Boczarski Artur Stanisław - technik mechanik, Żywiec
12. Kostrzewa Anna Janina - krawcowa, Wieprz
13. Bajor Ryszard Stanisław - technik mechanik, Bielsko-Biała
14. Lekki Irena Teresa - sprzedawca, Katowice
15. Czajkowski Michał Władysław - przedstawiciel handlowy, Ustroń
16. Cieniak Janusz Bronisław - technik mechanik, Ustroń

Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Ormaniec Marian Albin - inżynier rolnictwa, Gilowice
2. Badowska Joanna Teresa - lekarz - reumatologia, Bestwina
3. Szemla Mirosław Stanisław - ekonomista, Rybarzowice
4. Kożusznik Danuta Maria - nauczyciel technologii informacyjnej, Cieszyn
5. Ducin Ryszard - nauczyciel historii, Sopotnia Mała
6. Brandys Marian Piotr - inżynier geodeta, Miedźna
7. Pilarz Izabela Anna - pielęgniarka, Bystra
8. Lukasek Lidia Anna - ekonomista, Rudołtowice
9. Grzyb Andrzej Bernard - inżynier rolnictwa, Bielsko-Biała
10. Kucharczyk Stanisław Wojciech - prawnik, Łodygowice
11. Gazur Jan Franciszek - technik ekonomista, Koniaków
12. Bieniek Maciej - rolnik, Ochaby Wielkie
13. Wierzbinka Katarzyna Zofia - lekarz weterynarii, Bielsko-Biała
14. Legierska Aleksandra - nauczyciel fizyki i astronomii, Rajcza
15. Wenglorz Halina Stefania - pielęgniarka, Kaczyce
16. Zachraj Jan Jerzy - rolnik, Pielgrzymowice
17. Staszek Jacek Stanisław - technik mechanik, Rudzica
18. Kliś Jerzy Roman - historyk, Żywiec

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80
1. Rajba Mariusz Jarosław - ekonomista, Szczyrk
2. Smolny Monika - handlowiec, Wilkowice
3. Przewoźnik Tomasz Dariusz - ekonomista, Czechowice-Dziedzice
4. Bistyga Aleksandra Dorota - nauczycielka, Buczkowice
5. Dziadkowiec Paweł Andrzej - ekonomista, Jawiszowice
6. Kwaśnik Anna Patrycja - menadżer, Kozy
7. Bylok Bogdan Piotr - geodeta, Skoczów
8. Luter Justyna Teresa - pielęgniarka, Wieprz
9. Tlałka Marcin Sebastian - handlowiec, Bielsko-Biała
10. Nowak Elżbieta Maria - handlowiec, Dankowice
11. Lemański Tadeusz - technik mechanik, Bestwina
12. Baur Marlena Ilona - pracownik biurowy, Bielsko-Biała
13. Więcławek Stanisław Marian - kierowca, Bielsko-Biała
14. Czarnecka Monika - księgowa, Bielsko-Biała
15. Jasiński Robert Przemysław - budowlaniec, Bielsko-Biała
16. Tlałka Rozalia Małgorzata - pielęgniarka, Bielsko-Biała
17. Zawada Franciszek - monter, Bielowicko
18. Małysz Iwona Izabela - ekonomista, Katowice

Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1. Nykiel Mirosława - przedsiębiorca, Bielsko-Biała
2. Kowalski Sławomir Stanisław - nauczyciel, Piasek
3. Trybuś Aleksandra Barbara - nauczyciel, Cieszyn
4. Wykręt Adam - przedsiębiorca, Bielsko-Biała
5. Pępek Małgorzata Anna - ekonomista, Ślemień
6. Gluza Czesław Tadeusz - socjolog, Wisła
7. Kręcichwost Lucyna Maria - manager, Bielsko-Biała
8. Łaciak Stanisław - kierownik rozdzielni gazu, Szczyrk
9. Komor Klaudiusz Stanisław - lekarz medycyny - kardiolog, Bielsko-Biała
10. Błaszczyk Bernard - adwokat, Świętochłowice
11. Kędracka Karolina Klaudia - student, Żywiec
12. Masny Sławomir - handlowiec, Międzyrzecze Górne
13. Czapiga Cezary Józef - przedsiębiorca, Czechowice-Dziedzice
14. Kania Anetta Maria - specjalista ds. marketingu, Bielsko-Biała
15. Ryplewicz Rafał Paweł - student, Bielsko-Biała
16. Kierpiec Anna - urzędnik samorządowy, Kobiernice
17. Herma Jerzy Andrzej - ekonomista, Cieszyn
18. Pilch Klaudia Monika - przedsiębiorca, Warszawa

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawica
1. Motyka Władysław - historyk, Milówka
2. Zając Henryk - przedsiębiorca, Żywiec
3. Wnętrzak Grzegorz Piotr - nauczyciel, Bielsko-Biała
4. Mleczko Katarzyna - bankowiec, Kozy
5. Demski Jan Władysław - technik geolog, Kaczyce
6. Piszczek Bogumiła Magdalena - emerytowany nauczyciel, Kobiór
7. Benecik Ewa Anna - handlowiec, Bielsko-Biała
8. Miodoński Mirosław Jerzy - historyk, Żywiec
9. Kastelik Rafał Franciszek - inżynier automatyk, Gilowice
10. Ścieszka Urszula Maria - emerytowany nauczyciel, Żywiec
11. Lelek Ewa Anna - informatyk, Bielsko-Biała
12. Pełka Paweł - nauczyciel, Bielsko-Biała
13. Mynarski Marek Franciszek - socjolog, Bielsko-Biała
14. Stasinowska Małgorzata - bankowiec, Kalna
15. Dobosz Ryszard - przedsiębiorca, Bielsko-Biała
16. Pollak Rajmund Henryk - inżynier mechanik, Bielsko-Biała

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.