czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2011
  • 13 października 2011
  • wyświetleń: 9127

Oni zebrali najwięcej głosów

Mirosława Nykiel zdeklasowała politycznych konkurentów w niedzielnych wyborach parlamentarnych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Uzyskała samodzielnie więcej głosów niż razem Stanisław Szwed oraz Joanna Badowska.

Mirosława Nykiel. Donald Tusk
Mirosława Nykiel z Donaldem Tuskiem · fot. miroslawanykiel.pl


Kandydatka Platformy Obywatelskiej zyskała 9 października poparcie 4013 mieszkańców naszej gminy. To aż 22,11% wszystkich głosujących. "Jedynka" na listach PO zdobyła także najwięcej głosów w całym okręgu bielskim (43.239) i będzie zasiadać w ławach poselskich podczas kolejnej kadencji.

Na drugim miejscu wyborczego podium w Czechowicach-Dziedzicach znalazł się Stanisław Szwed. Zaufaniem członka Prawa i Sprawiedliwości obdarzyło 1710 osób (9,42% głosów w gminie). W okręgu mieszkaniec Grodźca zdobył 32.416 głosów i będzie posłem na Sejm VII kadencji.

Trzecia na liście jest Joanna Badowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 3467 wszystkich głosów - 1624 zdobyła w Czechowicach-Dziedzicach. To jednak niewystarczająco, aby mieszkanka Bestwiny znalazła się w Sejmie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.