czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2011
  • wyświetleń: 4277

Fałszowały recepty na leki

Do ośmiu lat więzienia grozi 31-letniej mieszkance Goczałkowic-Zdroju i jej o rok młodszej wspólniczce, które zostały zatrzymane przez czechowickich i pszczyńskich policjantów. Obie są podejrzane o fałszowanie recept i wyłudzenie znacznych ilości leków psychotropowych na szkodę NFZ.

Reklama

Fałszerstwo, leki, recepty, policja
fot. Policja


Fałszerstwo, leki, recepty, policja
fot. Policja


Policjanci z Czechowic-Dziedzic uzyskali informację, z której wynikało, że nieznana osoba na terenie miasta wprowadza do obiegu fałszywe recepty. Sfałszowane recepty pojawiły się także w aptekach w Pszczynie i Bieruniu.

Funkcjonariusze, gromadząc informacje w tej sprawie, wpadli na trop dwóch kobiet zajmujących się tym nielegalnym procederem. Starsza z kobiet została zatrzymana przez pszczyńskich policjantów na gorącym uczynku przestępstwa, gdy próbowała zrealizować fałszywą receptę na silny lek psychotropowy w jednej z aptek w Pszczynie.

Jak ustalili śledczy współpracujący w tej sprawie z NFZ, przez kilka miesięcy kobiety zdołały "wyprodukować" i wprowadzić do obiegu kilkadziesiąt sfałszowanych recept na leki psychotropowe, które realizowały w aptekach na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Recepty wystawiane były na nazwiska fikcyjnych pacjentów. Z ustaleń wynika, że sprawczynie, które swój przestępczy proceder prowadziły od kilku miesięcy, sprzedawały lekarstwa innym osobom.

Policjanci badają wszystkie okoliczności tej sprawy, przede wszystkim gdzie trafiały później lekarstwa. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje pszczyńska prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.