czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2011
  • wyświetleń: 4207

Nowy ośrodek dla kierowców?

Pojawił się pomysł, aby w Czechowicach-Dziedzicach powstał ośrodek szkolenia uzupełniającego dla nowych kierowców. Z taką propozycją do władz gminy zwrócił się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Do budowy ośrodka potrzebny jest grunt o powierzchni ok. 10 ha.

Reklama

Okazuje się, że czechowicka gmina dysponuje takim terenem przy ul. Zamkowej (powierzchnia 9,26 ha, dodatkowo w sąsiedztwie jest działka Skarbu Państwa o powierzchni ok. 0,8 ha).

Burmistrz Marian Błachut twierdzi, że grunt gminny przy ul. Zamkowej spełnia oczekiwania WORD - znajduje się daleko od zabudowy mieszkaniowej, a po przebudowie skrzyżowania DK-1 z ul. Lipowską będzie zapewniony dogodny dojazd.

Nowa inwestycja przy ul. Zamkowej wpłynie także na ożywienie rejonu Pałacu Kotulińskich. Sprzedaż gruntów gminnych pod budowę ośrodka - według burmistrza Błachuta - byłaby w 2012 roku znaczącym dochodem do budżetu gminy, a po jego wybudowaniu będą kolejne dochody z tytułu podatków. Budową nowego ośrodka zainteresowani są również radni z komisji Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej. Zwrócili się do burmistrza Mariana Błachuta, aby prowadził dalsze rozmowy w sprawie nowej inwestycji w mieście.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.