czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2011
  • wyświetleń: 1766

Będą budować prototypy urządzeń

Gimnazjaliści z Czechowic-Dziedzic, Zabrzega i Ligoty testują w tym roku szkolnym program edukacyjny Interblok (interdyscyplinarny program blokowego nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych).

Reklama

- W czasie zajęć uczniowie w praktyczny sposób uczą się przedmiotów ścisłych. Czekają na nich ciekawe ćwiczenia, eksperymenty, zadania problemowe, a nawet budowa prototypów urządzeń technicznych. Gimnazjaliści biorą udział w wycieczkach badawczych, warsztatach naukowych i akcjach ekologicznych. Przewidziano również elementy przedsiębiorczości i ekonomii, aby uczniowie poznali zasady i zjawiska przebiegające na polskim rynku kapitałowym. Zajęcia mają na celu pobudzić ciekawość i zwiększyć kreatywność uczniów - powiedział nam dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Kamiński.

Projekt finansowany przez UE ma pokazać gimnazjalistom, że nauka przedmiotów ścisłych może być ciekawa i fascynująca. Być może udział w programie przekona uczniów już za kilka lat, że warto studiować na kierunkach technicznych, gdzie wciąż brakuje chętnych. Nadal większość maturzystów wybiera kierunki humanistyczne, po których często trudno o pracę.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.