czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2011
  • wyświetleń: 2205

II Złaz Funkcyjnych "Kropelka"

23 października zakończyła się II edycja Złazu Funkcyjnych "Kropelka" - Konferencja Zawodowa organizowana przez Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice. Udział w tej imprezie wzięło 17 osób, reprezentujących Hufiec Bytom, Hufiec Wadowice i Hufiec Czechowice-Dziedzice. Przez trzy dni funkcyjni szkolili się w różnych dziedzinach, zaczynając od piątkowych zajęć
z pierwszej pomocy, przeprowadzonych przez Grupę Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Sobotni poranek rozpoczęły, fenomenalnie oceniane przez złazowiczów, zajęcia teatralne, które przeprowadził Radosław Jamróz, młody adept sztuki aktorskiej, aktor Teatru Polonia
w Warszawie. Był czas na relaks, na dużą dawkę śmiechu i pokaz umiejętności aktorskich.

II Złaz Funkcyjnych „Kropelka” · fot. pwd. Kinga Czulak


Po tym wszystkim przyszedł czas na zajęcia manualne "Coś z niczego", gdzie pod czujnym okiem pwd. Agnieszki Płoskonki, wykonano podstawki pod kubeczki  i małe ozdobne cudeńka w formie gwiazdeczek.            

Po południe upłynęło z kolei dwojako. Zajęcia z autoprezentacji "Jak nas widzą, tak nas piszą, czyli sztuka autoprezentacji w praktyce" przeprowadziła Katarzyna Żydek - PR Manager z Krakowa. W tym czasie, phm. Dawid Janik z Harcerskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, odkrywał tajniki wspinaczki przeprowadzając zajęcia na ściance wspinaczkowej.

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzenia centrum Czechowic-Dziedzic. Podczas krótkiej gry należało odwiedzić kilka charakterystycznych miejsc na terenie miasta, a także odnaleźć osoby związane z najpopularniejszymi zawodami.

Wieczór dopełniła Konferencja Zawodowa, podczas której prezentowano wybrane stroje, zawody, a także samych siebie.
Niedzielny poranek, to z kolei zajęcia uczące pracy w grupie, pozwalające nabyć nowych umiejętności zarządzania innymi. Warsztaty "Team building" przeprowadziła phm. Agnieszka Zimna.  
Przez trzy dni, złazowicze zdobywali nowe umiejętności, które bez wątpienia przydadzą im się podczas codziennej służby w swoich środowiskach.

Dziękujemy wszystkim, za poświęcony czas i za stworzoną atmosferę, jaka panowała podczas złazu. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę prowadzących, bez których takiej imprezy by nie było. Mamy nadzieję, że co najmniej w takim, a nawet w większym gronie, spotkamy się już za rok, podczas III edycji imprezy. 

Powodzenia! Niech Was szlak harcerski prowadzi!  

pwd. Kinga Żydek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.