czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2011
  • wyświetleń: 5244

Uczniowie ZSTiL wrócili z Brukseli

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu: "Szukamy bohaterów" wyruszyli w październiku na czterodniową wycieczkę do Belgii, która była główną nagrodą w/w konkursie. Wśród uczestników wyjazdu znaleźli się czterej uczniowie ZSTiL: Mateusz Michna, Tomasz Paszek, Krzysztof Książek i Daniel Durys. Opiekunami laureatów były nauczycielki: Małgorzata Nikiel i Marzena Knap.

Reklama

ZSTiL Czechowice-Dziedzice
fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


ZSTiL Czechowice-Dziedzice
fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


ZSTiL Czechowice-Dziedzice
fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


Wszyscy mieli okazję poznać funkcjonowanie instytucji europejskich oraz zwiedzić najważniejsze belgijskie miasta. Pierwszym z nich była flamandzka Brugia, nazywana przez wielu drugą Wenecją. Na uczestnikach wycieczki zrobiła ogromne wrażenie swoimi uroczymi małymi uliczkami, klimatycznymi zaułkami oraz przepiękną architekturą.

Drugi dzień to wizyta w Parlamencie Europejskim. Tam przywitał uczestników wycieczki gospodarz, europoseł dr Marek Migalski. Po wysłuchaniu prelekcji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego wszyscy udali się na salę plenarną, by posłuchać obrad w każdym z unijnych języków. Wcześniej jednak cała grupa zwiedzała centrum Brukseli.

W ostatnim dniu pobytu w Belgii wszyscy zachwycali się Antwerpią, jej średniowieczno- renesansowo-barokową zabudową, zlokalizowaną na bardzo niewielkiej powierzchni. Wielu skusiło się również na zwiedzanie gotyckiej katedry NMP, w której można było podziwiać malarstwo Rubensa.

Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mogą podróżować po zjednoczonej, silnej i nowoczesnej Europie, poznając jej kulturę, zwyczaje oraz zabytki.

Marzena Knap

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.