czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2011
  • wyświetleń: 5621

Przedszkole nr 9 ma 30 lat

"30-lat minęło..." - pod takim hasłem w dniu 19 października Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach świętowało jubileusz 30-lecia swojego istnienia.

Reklama

przedszkole nr 9, jubileusz
fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


przedszkole nr 9, jubileusz
fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor przedszkola Alicja Gach, serdecznie witając przybyłych gości: Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, Zastępcę Burmistrza Macieja Kołoczka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego, Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Andrzeja Kamińskiego, emerytowanych pracowników przedszkola, przedstawicieli Rady Rodziców, przyjaciół przedszkola, rodziców oraz dzieci. Jako gościa honorowego powitano Aurelię Widuch, która pełniła funkcję dyrektora placówki w latach 1984-1992.

Następnie dyrektor przybliżyła historię powstania przedszkola przypominającą o tym, że przeszło 30 lat temu w budynku gdzie mieścił się pawilon handlowo-usługowy, tymczasowo zaadaptowano piętro na potrzeby przedszkolnej placówki. Czas pokazał, że "tymczasowe przedszkole" funkcjonuje do dziś, zmieniając swe wnętrze na coraz bardziej nowoczesne, estetyczne, kolorowe oraz funkcjonalne, a dzięki staraniom obecnej dyrektor, Alicji Gach dysponujące również przyjaznym dzieciom przedszkolnym ogrodem.

Przy okazji wspomniano osoby, które miały znaczący wkład w powstanie naszej placówki tj. ówczesny inspektor oświaty Jan Gorke, Zbigniew Zborek, wizytator Wydziału Oświaty i Wychowania Eleonora Bułka oraz pierwsza dyrektor Anna Wiencek. Na zakończenie "wędrówki w przeszłość" dyrektor przedszkola, Alicja Gach podkreśliła, "że dzięki zaangażowaniu wielu osób, wytrwałości wszystkich pracowników oraz rodziców udało nam się przez te 30 lat stworzyć własną tradycję przedszkolną. Wychowankowie, których przez lata istnienia placówki przewinęło się bardzo wiele, przyprowadzają tu już własne dzieci".

Następnie z okazji jubileuszu 30-lecia przedszkola oraz obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor przekazała wszystkim pracownikom przedszkola słowa uznania za trud wkładany w codzienną pracę z dziećmi, podziękowania za serce, uśmiech, cierpliwość w tej trudnej misji wychowania najmłodszego pokolenia oraz za współpracę, zaangażowanie i poświęcenie się na rzecz tworzenia niepowtarzalnej atmosfery przedszkola:

- Codziennie dopisujemy nowe karty historii naszego przedszkola. Chcemy je zapisywać jak najlepiej i najpełniej. Stawiamy na jakość i profesjonalizm, których celem jest wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, a wszystko w atmosferze przyjaznej, bezpiecznej i twórczej, gdzie ważne są sprawy najmłodszych, troska o radość i uśmiech dziecka. Dużą rangę i znaczenia ma dla nas współpraca z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym. Dumą naszego przedszkola są ludzie z nimi związani, wspaniali nauczyciele i pracownicy. Dzięki nim tworzymy klimat wzajemnej życzliwości i współpracy.

Dyrektor uhonorowała również dyplomami rodziców i inne osoby szczególnie zaangażowane w prace na rzecz naszego przedszkola przyznając im tytuł "Przyjaciel Przedszkola".

Następnie głos zabierali kolejno zaproszeni goście, którzy na ręce Alicji Gach, pełniącej funkcję dyrektora placówki od blisko 20 lat, składali swoje gratulacje, podziękowania, życzenia, kwiaty oraz pamiątkowe upominki. Sympatycznym prezentem był przekazany dzieciom przez Burmistrza wielki kuferek słodyczy oraz lalka w wilamowickim stroju ludowym ofiarowana przez dyrektora ZOPO Andrzeja Kamińskiego.

Po przemówieniach zaproszonych gości, uroczystość uświetniły występy dzieci z grupy starszej, które przedstawiły przygotowany program artystyczny pod nazwą "Mamy talent!". Rozradowane i pełne energii przedszkolaki prezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne oraz recytatorskie. Dopełnieniem uroczystości było Pasowanie dzieci na Przedszkolaka oraz rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Przedszkole moich marzeń", które zakończyły się wręczeniem dzieciom pamiątkowych dyplomów i upominków. Galerię pięknych prac, wykonanych różnymi technikami przez dzieci i rodziców, można było podziwiać w holu naszego przedszkola. Z okazji jubileuszu przygotowano również wystawę zdjęć prezentującą historię naszej placówki, w której zawarto najważniejsze fakty z minionych trzech dekad oraz ukazujące jej obecny wizerunek i podejmowane przez nas działania. Wiele wspomnień ożyło podczas przeglądania pożółkłych już kart kronik przedszkolnych, zdjęć z lat młodości i aktywności zawodowej będących na emeryturze pracowników oraz wychowanków naszego przedszkola.

Na zakończenie dyrektor placówki podziękowała wszystkim gościom za uświetnienie swą obecnością jubileuszowej uroczystości oraz zaprosiła na urodzinowy tort i spotkanie okolicznościowe.

- "Perłowy jubileusz naszego przedszkola" i towarzysząca mu uroczystość, pełna wspomnień, wzruszeń, miłego, radosnego nastroju, ale też i refleksji na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż każdy z nas włożył w przedszkole cząstkę swojego życia. Pragniemy podziękować za wiele ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem. Wiele udało nam się osiągnąć w ciągu tych lat ale i wiele wyzwań przed nami. Sukcesem przedszkola jest dobrze układająca się współpraca z rodzicami oraz poszukująca i twórcza postawa nauczycielek i innych pracowników przedszkola, tworzących warunki do radosnych przeżyć i działań dzieci.

Społeczność przedszkola składa serdeczne podziękowania rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszu naszej placówki i pomocy w realizacji całego przedsięwzięcia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.