czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2011
  • wyświetleń: 1899

Policyjna akcja "Znicz 2011"

Za nami:

Jak co roku, przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach krajowych, dojazdowych w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli, m.in. prędkości i trzeźwości.

Reklama

Policja, radiowóz
Akcja "Znicz 2011" · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W ramach policyjnej akcji "Znicz 2011" w dniach od 28 października do 2 listopada policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. W działania zaangażowani zostaną policjanci wszystkich pionów - ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalnego, a także policjanci z bielskiego oddziału prewencji.

Policjanci będą ściśle współpracować ze strażnikami miejskimi oraz funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców ruch będzie bardzo duży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach - przede wszystkim dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Apelujemy do kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej.

Pieszym odwiedzającym groby bliskich przypominamy, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.