czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2011
  • wyświetleń: 3144

Rada Powiatu z ratownikami

Na XV sesji Rady Powiatu w dniu 27 października, po otwarciu i stwierdzeniu prawomocności sesji przez przewodniczącego Rady Powiatu Romana Migdała, po raz pierwszy w historii samorządowego powiatu bielskiego obchodzono Dzień Ratownictwa Medycznego.

Reklama

XV sesja Rady Powiatu
XV sesja Rady Powiatu wraz z gratulacjami dla ratowników medycznych · fot. Powiat


- 6 lat temu w województwie mazowieckim ogłoszono Dzień Ratownika Medycznego, którego patronem jest błogosławiony Gerard. Ważne jest, abyśmy sobie na co dzień uświadomili jakie priorytetowe znaczenie ma zawód ratownika medycznego i jak wiele mu zawdzięczamy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia - powiedział starosta bielski Andrzej Płonka. Uroczystym momentem było podziękowania oraz wręczenie kwiatów i gratulacyjnych dyplomów dla zasłużonych ratowników.

Okolicznościowe medale otrzymali: Ryszard Odrzywołek dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, Agata Sordyl główna księgowa i kierownik zespołów wyjazdowych ambulatoriów i dyspozytorów Wojciech Waligóra.

Dyplomy gratulacyjne otrzymali: Wiesław Budny ratownik medyczny, Andrzej Chrobak kierownik filii BPR w Szczyrku, Barbara Golec lekarz - st. asystent, Adam Kasperek zastępca dyrektora, Ewa Mania lekarz - st. asystent, Ewa Olma st. dyspozytor medyczny, Grażyna Stryczek st. inspektor ds. pracowniczych, Renata Szafran st. pielęgniarka, Krzysztof Szewczyk ratownik medyczny, Andrzej Szoblik st. magazynier, Tomasz Szumiński mechanik samochodowy-diagnosta, Maria Szuta, Danuta Uchyła pielęgniarka koordynująca, Waluś Roman ratownik medyczny, Andrzej Zioberczyk kierownik sekcji technicznej i zaopatrzenia, Zbigniew Żurek ratownik medyczny.

Gratulacje i wyrazy uznania ratownikom przekazał również obecny na sesji senator Rafał Muchacki, który przypomniał, że w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym przepracował 15 lat.

Starosta bielski Andrzej Płonka przedstawił informację o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym oraz realizacji uchwał Rady Powiatu.

Po interpelacjach i zapytaniach radnych dotyczących głównie stanu dróg powiatowych, informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bielskiego przekazał Józef Jagosz zastępca dyrektora Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bielsku - Białej. Szczegółowo omówił działania dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych, akcje szczepienia dzieci (w województwie śląskim w tej dziedzinie many najlepszy wskaźnik) oraz ubiegłoroczne kontrole w zakładach pracy przeciwdziałające chorobom zawodowym, zmniejszeniu liczby wypadków oraz pogłębieniu świadomości występowania zagrożeń w środowisku pracy, a także stan sanitarny po zeszłorocznej powodzi, jaka nawiedziła nasz powiat.

Informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2010/2011 radnym przekazała członek Zarządu Powiatu Renata Franasik, która omówiła wyniki egzaminu maturalnego. W województwie śląskim do matury przystąpiło ogółem 47.184 osób, z czego pomyślnie zdało egzamin 85,18% absolwentów. W szkołach prowadzonych przez powiat do egzaminu maturalnego przystąpiło 408 absolwentów, w tym 252 z liceów ogólnokształcących i 156 z techników. Świadectwo dojrzałości z uwzględnieniem sesji poprawkowej otrzymało w powiecie bielskim ogółem 87,94% absolwentów. W naszym województwie o dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe ubiegało się 26.225 absolwentów, z czego dyplom otrzymało jedynie 65,54%. R. Franasik przekazała także radnym wynik sprawdzianu po VI klasie szkoły podstawowej w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach - Dziedzicach oraz wyniki egzaminu gimnazjalnego w szkołach prowadzonych przez powiat bielski.

Politykę Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej czyli sprawy związane z jej treściami, zakresem, rolami i odpowiedzialnością, a także znaczeniem dla wizerunku, reputacji i realizacji spraw publicznych zaprezentowała radnym Iwona Jeżewska pełnomocnik Zarządu ds. Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji.

Alina Macher
źródło: Powiat pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.