Wiadomości

  • 6 listopada 2011
  • wyświetleń: 5096

Gminny Zespół Interdyscyplinarny

Burmistrz Marian Błachut powołał Gminny Zespół Interdyscyplinarny. Od kilku dni w jego składzie pracują: Bogusława Balcarek - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Katarzyna Iskierka - pracownik socjalny OPS, Agnieszka Borowska-Paszek i Renata Buryło z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Mirosław Olek i Bożena Dyrda - przedstawiciele gminnych placówek oświatowych, Renata Ząbek - przedstawiciel służby zdrowia, Marek Biernot - przedstawiciel Policji, Barbara Krzepina - przedstawiciel organizacji pozarządowych oraz kuratorzy sądowi: Jolanta Kaprzyk i Leszek Zatorski.

Celem zespołu jest usprawnienie systemu przepływu informacji oraz reagowania na problemy społeczne, w szczególności na przemocy w rodzinie. Zespół Interdyscyplinarny ma pomagać osobom i rodzinom w przezwyciężaniu problemu przemocy, opracowywać strategię działania i szukać nowych możliwości rozwiązania problemu. Ma również efektywnie podejmować działania interwencyjne i pomocowe. Rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym - to także jego zadanie.

Zespół działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach, który zapewnia jego obsługę administracyjną.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.