Wiadomości

  • 9 listopada 2011
  • wyświetleń: 5181

Wymień dowód osobisty

W tym roku mija 10 lat od pojawienia się pierwszych plastikowych kart, które zastąpiły papierowe książeczki dowodów osobistych. Wymiana dowodu, którego termin ważności właśnie mija - to ustawowy obowiązek. W Czechowicach-Dziedzicach do wydania z powodu utraty ważności czeka jeszcze ponad 200 dokumentów.

900 dowodów do wymiany
Wymień dowód osobisty


Większość mieszkańców pamiętała o tym obowiązku. Już 655 osób wymieniło stary dowód. Przypomnijmy, że bez ważnego dowodu osobistego nie załatwimy formalności urzędowych i  bankowych.
Na awersie każdego dowodu jest dokładna data ważności dokumentu. Warto ją sprawdzić. Dowodów nie muszą wymieniać jedynie osoby, które  w roku 2001 miały skończone 65 lat,  ponieważ dokumenty te zostały wydane na czas nieokreślony.

Wnioski o wydanie nowych dowodów tożsamości należy złożyć 30 dni przed końcem daty  ważności starych. Na nowy dokument czeka się ok. miesiąca. Przy składaniu wniosku trzeba mieć przy sobie stary dowód i 2 aktualne zdjęcia.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.