czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2004
  • wyświetleń: 831

Paździenikowy Dyskusyjny Klub Filmowy

Reklama

W październiku w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zostaną wyświetlone dwa francuskie filmy - "Jego brat" w reżyserii Patrice'a Chéreau oraz "Być i mieć" Nicolas'a Philibert. Poza tym "Pociąg" i "10 minut później: Wiolonczela".

Karnet miesięczny kosztuje 25 i 20zł (ulgowy), Bilet na jeden film to wydatek 12zł.
Poniżej prezentujemy opisy poszczególnych filmów (źródło: onet.pl)

Jego brat - 4 paździenik, godz. 20
(Francja, 2003), Dramat
Reżyseria: Patrice Chéreau
Scenariusz: Patrice Chéreau, Anne-Louise Trividic
Na podstawie książki: Philippe Besson

Thomas umiera. Zaakceptował to i zdecydował się czekać na swą śmierć na wybrzeżu, w domu, gdzie spędziliśmy dzieciństwo. Jestem przy nim. Nadal trwa lato. Nie wiedziałem, że można umrzeć w lecie. Zawsze myślałem, że śmierć nadchodzi w zimie, że potrzebuje tego zimna, bezkresnej szarości i rozproszonego światła. Teraz dowiaduję się, że może pracować także w słońcu. Ta śmierć jest wielkim wydarzeniem. Mój brat umiera.

Być i mieć - 11 paździenik, godz. 20
(Francja, 2002), Dokumentalny
Reżyseria: Nicolas Philibert

Opowieść ukazująca świat widziany oczyma dzieci. Reżyser przez blisko rok rejestrował życie grupy uczniów w jednej z prowincjonalnych szkół we Francji, ukazując triumfy i frustracje małych bohaterów wspinających się po stromej i tajemniczej ścieżce życia ku dojrzałości.

Pociąg - 18 paździenik, godz. 20.15
(Chiny,Hong Kong, 2002), Dramat/Romans
Reżyseria: Zhou Sun
Scenariusz: Cun Be, Zhou Sun, Mei Zhang

Chen Ching spotyka malarkę porcelany Zhou Yu (Gong Li). Oczarowany jej wyjątkową urodą, daje jej jeden ze swych wierszy i wraca do domu w odległym mieście Chongyang, gdzie pracuje jako bibliotekarz. Jest zaskoczony kiedy kilka dni później, kobieta zapuka do jego drzwi. Zakochują się w sobie natychmiast. Jednak wkrótce miłość Zhou Y przeradza się w obsesję, a Chen Ching czuje się coraz bardziej pod presją zachłannej namiętności.

10 minut później: Wiolonczela - 25 paździenik, godz. 18
(Wielka Brytania,Niemcy, 2002), Dramat/Musical/Romans

Dziesięciu wybitnym twórcom dano dokładnie dziesięć minut i całkowitą wolność artystyczną na skonstruowanie i przeniesienie na ekran swoich osobistych interpretacji czasu. Tak powstały nowele o narodzinach, śmierci, miłości, seksie i historii. Akcja poszczególnych opowieści toczy się w przeróżnych miejscach, od pustyni Indii, przez tropikalne dżungle, po ulice Nowego Jorku.

http://czecho.pl/menu_boczne/kino.php class=dodaj>zobacz repertuar kina Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.