Wiadomości

  • 10 listopada 2011
  • wyświetleń: 4888

Szkoła jutra w "Piątce" już od dziś

1 września naukę w klasach pierwszych, Szkoły Podstawowej nr 5, im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach - Dziedzicach, rozpoczęło 65 pierwszoklasistów. Uczniowie rozpoczęli naukę z podręczników "Raz, dwa, trzy teraz my", wydawnictwa Nowa Era, które to oddało do dyspozycji każdej klasy pierwszej, notebooki wraz z oprogramowaniem w postaci Multibooka. Są to elektroniczne wersje podręczników, z których korzystaja dzieci, wzbogacone o elementy multimedialne, takie jak dźwięk, zdjęcia, krótkie filmiki, piosenki czy słuchowiska. My jako nauczyciele zyskaliśmy dzięki temu doskonałe narzędzie do pracy dydaktycznej.

SP nr 5, szkoła
fot. Anna Omorczyk


SP nr 5, szkoła
fot. Anna Omorczyk


SP nr 5, szkoła
fot. Anna Omorczyk


SP nr 5, szkoła
fot. Anna Omorczyk


Niestety na wyposażeniu sal brakowało odpowiednich telewizorów. Te które posiadaliśmy, nie miały możliwości podłączenia do nich komputera. Z pomocą szkole przyszli rodzice, którzy ufundowali potrzebny sprzęt dla klas 1A i 1B, oraz sponsor, pan Arkadiusz Glinka, prezes Apreo Logistic S.A , który zafundował wspaniały, 42 calowy telewizor dla klasy 1C. Dobrze, że udało nam się spotkać ludzi, którym nieobca jest troska o edukację najmłodszych, jej jakość oraz wysoki poziom. W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy przyczynili się do doposażenia sal lekcyjnych dla klas pierwszych.

Mogliśmy zatem rozpocząć nasza przygodę z multimedialną edukacją. Jedno kliknięcie wystarczy, by lekcja była bogata w obrazy i dźwięki. Uczniowie staja si aktywni, łatwiej się koncentrują, z radością biorą udział w zajęciach. Poprzez oddziaływanie na zmysły wzroku i słuchu, praca z multibookiem ułatwia przyswajanie wiedzy i umiejętności. Mnogość materiałów dodatkowych powoduje, że dzieci stają się ciekawe świata. Z kolei różnorodne, interaktywne zadania pomagają wykorzystywać i rozwijać inteligencje wielorakie, a więc zwiększają szansę dziecka na szkolny sukces. Nas, nauczycieli multibook inspiruje do ciekawego, niestandardowego procesu nauczania dzieci.

W przyszłości, idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość zakupienia do sal tablic interaktywnych. Zestaw sprzętowy z tablicą interaktywną daje szersze możliwości wykorzystania funkcji multibooka oraz zapewnia interaktywną pracę uczniów w klasie. Wystarczy, że uczeń za pomocą palca lub elektronicznego pisaka rozwiązuje zadanie, a klasa śledzi i uzupełnia jego czynności, by lekcja nabrała nowych aspektów emocjonalnych.

Koszty zakupienia takiego sprzętu znacznie przekraczają możliwości szkoły. Dlatego też od trzech lat szkoła prowadzi akcje zbiórki 1% podatku z przeznaczeniem na zakup choć jednej takiej tablicy.
Tradycyjne podręczniki są fajne. Ale w XXI wieku, to trochę za mało.

Nie bójmy się postępu, tylko mądrze z niego korzystajmy. Pierwszoklasiści raz jeszcze bardzo gorąco dziękują za okazane wsparcie.

---

Podziękowanie

Uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach składają serdeczne podziękowania dla Sz.P. Arkadiusza Glinki - Prezesa Apreo Logistic S.A. - za ufundowanie wspaniałego telewizora do naszej sali.

Dzięki Pana szczodrości i wielkiemu sercu mamy możliwość korzystania z Multibooka - multimedialnej publikacji do edukacji wczesnoszkolnej. Nasza nauka stała się ciekawa i niestandardowa.
Życzymy sukcesów w realizacji planów zawodowych oraz powodzenia w życiu osobistym.

Z wyrazami wdzięczności
uczniowie klasy 1 c
wraz z wychowawcą Anną Omorczyk

Anna Omorczyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.