Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2011
  • 3 grudnia 2011
  • wyświetleń: 7066

Targi edukacyjne w ZSTiL

29 listopada w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach - Dziedzicach odbyły się I targi edukacyjne powiatu bielskiego pod patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki.

targo edukacyjne plakat


Główny organizator stowarzyszenie imprezatorzy.pl do udziału w imprezie zaprosił uczelnie publiczne i prywatne oraz szkoły policealne, razem 23 wystawców. Ofertę edukacyjną skierowano do uczniów klas maturalnych oraz uczniów, którzy do egzaminu dojrzałości będą podchodzić w roku 2013.

Na stoiskach nie zabrakło znanych uczelni takich jak Uniwersytet Śląski, Politechnika Gliwicka, Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku - Białej, czy Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Ofertę przygotowały też uczelnie niepubliczne, głównie z Bielska - Białej, Katowic, ale także z Raciborza, Dąbrowy Górniczej, Oświęcimia, Sosnowca, Chorzowa. Prezentację swojej oferty przygotowało też Centrum Edukacji "Copernicus" prowadzące szkoły policealne i licea ogólnokształcące dla dorosłych, a także także firma Dart - Pol, oferująca maturzystom sezonową pracę.

Targi edukacyjne w ZSTiL · fot. Powiat


Targi odwiedzili przedstawiciele powiatu bielskiego: członek Zarządu Powiatu Renata Franasik i pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty Zofia Jonkisz oraz dyrektorzy czechowickich szkół prowadzonych przez powiat. Członek Zarządu Renata Franasik wyraziła zadowolenie z podjęcia tej inicjatywy, która pomoże maturzystom w wyborze uczelni, ważnej życiowo decyzji oraz życzyła i organizatorom, i zwiedzającym realizacji wszelkich zamierzeń, a także kontynuacji tego przedsięwzięcia w przyszłym roku.

Trzeba stwierdzić, że zainteresowanie młodzieży było duże, stoiska przyciągały profesjonalnie przygotowaną aranżacją, kolorowymi folderami i ulotkami, a także interesującymi gadżetami z logo uczelni. Redakcja biuletynu "Mój Powiat" zwróciła uwagę na Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której stoisko wyróżniało się biorąc pod uwagę kolorowe, dobrej jakości edytorskiej informatory, starannie przygotowaną, przejrzystą ofertą, a także sympatyczną obsługę.

Alina Macher / czecho.pl

źródło: Powiat pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.