Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2011
  • 28 listopada 2011
  • wyświetleń: 4420

Dzisiaj Ks. Zaleski w Czechowicach

Za nami:

Ksiądz Isakowicz-Zaleski przyjedzie do Czechowic-Dziedzic na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie autorskie zaplanowano na poniedziałek, 28 listopada, na godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Węglowej 56.

ksiądz Isakowicz-Zaleski
Ks. Isakowicz-Zaleski odwiedzi nasze miasto


Ks. Isakowicz-Zaleski będzie mówił o dziejach Ormian w Polsce oraz Katedry Ormiańskiej we Lwowie. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest duchownym archidiecezji krakowskiej, duszpasterzem Ormian, opiekunem osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz współzałożycielem i prezesem Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, prowadzącej 30 ośrodków na terenie całego kraju.

Ks. Isakowicz-Zaleski znany jest z głośnej książki "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej", za którą w 2007r. otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza.

Za swoje bezkompromisowe dążenia do prawdy otrzymał również Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Pawła Włodkowica oraz Nagrodę im. Św. Grzegorza Wielkiego. Szczególnym przedmiotem jego zainteresowania jest ludobójstwo dokonane przez rząd turecki w 1915r. oraz ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA w czasie II wojny światowej.

Od 1 grudnia 2009r. ks. Isakowicz-Zaleski jest proboszczem parafii ormiańskokatolickiej pw. Świętej Trójcy dla Polski południowej, z siedzibą w Gliwicach.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.