Wiadomości

  • 13 listopada 2011
  • 14 listopada 2011
  • wyświetleń: 3935

Warsztaty będą zmodernizowane?

Wydaje się, że los warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w naszym mieście jest już przesądzony. Na dotychczasowych zasadach mają funkcjonować do końca czerwca 2012 roku. To efekt protestów środowiska oświatowego po informacji, że warsztaty zostaną zamknięte.

warszataty szkolne w czechowicach
Czy znajdzie się chętny na modernizację przestarzałego parku maszynowego w warsztatach szkolnych ZSTiL?. Zostały wystawione na sprzedaż za ok. 2,5 mln. · fot. nan / czecho.pl


- Jeden z przedsiębiorców jest zainteresowany obiektami. Chce je zmodernizować ze środków Unii Europejskiej. Wówczas warsztaty byłyby prowadzone w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi starosta bielski Andrzej Płonka (ZSTiL należy pod powiat bielski).

Starosta podczas spotkania z radnymi w Czechowicach-Dziedzicach zaproponował nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami, dzięki której młodzi ludzie mogliby uczyć się praktycznej nauki zawodu.

- W ciągu ostatnich pięciu lat prawie tysiąc uczniów z Czechowic-Dziedzic zamiast w swoim mieście wybrało szkoły ponadgimnazjalnych w Bielsku-Białej. W tym roku szkolnym ubyło w Czechowicach ok. 200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych - mówi starosta Płonka.

Szef starostwa powiatowego nie widzi problemu, aby uczniowie z ZSTiL dojeżdżali na nowoczesne warsztaty szkolne w Bielsku-Białej, gdzie po połączeniu trzech tego typu placówek utworzono jeden nowoczesny do praktycznej nauki zawodu.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.