czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2011
  • wyświetleń: 3744

Parlamentarzyści w pałacu

W poniedziałek 14 listopada w Pałacu Kotulińskich odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego z udziałem nowo wybranych parlamentarzystów, wybranych w ostatnich wyborach z terenu naszego powiatu.

Reklama

konwent wójtów i burmistrzów, pałac
fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


konwent wójtów i burmistrzów, pałac
fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ze strony samorządowej, w Konwencie udział wzięli Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, Zastępcy Burmistrza Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec, Starosta Bielski Andrzej Płonka, Członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta oraz wójtowie gmin Powiatu Bielskiego. Na Konwent zaproszono również nowo wybranych posłów i senatora, wybranych w ostatnich wyborach parlamentarnych z terenu naszego powiatu.

Na konwencie poruszany były kwestie współpracy naszych samorządów z parlamentarzystami. Samorządowcy przedstawiali nowo wybranym posłom i senatorowi sprawy swoich gmin i sygnalizowali problemy, z jakimi się borykają. Rozmawiano m. in. o problemach oświaty, o drogach i budownictwie socjalnym, pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz o innych potrzebach i planach gmin, których realizacji wsparcie w ławach sejmowych i komisjach parlamentarnych może się wydatnie przysłużyć.

Ze strony parlamentarzystów padły obietnice i zapewnienia o woli współpracy i wsparcia lokalnych, samorządowych inicjatyw w pracach Sejmu i Senatu RP. Spotkanie zakończyło się zapowiedzią organizacji kolejnego Konwentu, na którym tak zainicjowana współpraca samorządowo-parlamentarna w bieżących kadencjach Sejmu i Senatu RP będzie rozwijana, poszerzana, uszczegóławiana i konkretyzowana.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.