Wiadomości

  • 24 listopada 2011
  • wyświetleń: 16829

Uprowadzili i kazali kopać grób

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch 17-latków, którzy uprowadzili o rok starszego kolegę, a następnie zagrozili mu śmiercią i kazali wykopać dla siebie grób. Za groźby i zmuszanie pokrzywdzonego do określonego zachowania grozi im teraz do 3 lat więzienia.

łopata
Uprowadzili i kazali kopać grób


W miniony poniedziałek do czechowickiego komisariatu zgłosił się 18-latek, który powiadomił, że został podstępem uprowadzony przez znanych mu mężczyzn. "Znajomi", którym - jak wynika z ustaleń postępowania jest winny pieniądze - zaproponowali mu wspólne spożywanie piwa, a następnie wywieźli do lasu w Ligocie, gdzie zagrozili mu śmiercią i kazali wykopać dla siebie grób.

Pomiędzy ofiarą, a sprawcami doszło do szamotaniny. Mężczyzna zdołał się wyrwać i uciec. Schronił się w pobliskich zabudowaniach, a następnie powiadomił policję.

Rankiem następnego dnia stróże prawa zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o te czyny. Sprawcy usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im do 3 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.