czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2002
  • wyświetleń: 1134

Ratownicy pod kontrolą

Reklama

Przynajmniej dwa razy w roku każdy ratownik drogowy musi przejść rajd szkoleniowo-treningowy. Podczas ostatniego sprawdzianu, który odbył się w sobotę, w trasę liczącą osiemnaście kilometrów wyjechało sześć drużyn. Najlepszymi okazali się być Kuba Bogusławski i Michał Micorek z Grupy Ratowników Drogowych PCK w Czechowicach-Dziedzicach. Oznacza to, że najlepszymi na Śląsku ratownikami drogowymi są obecnie czechowiczanie. Organizatorem rajdu była Delegatura Automobilu Śląskiego PZM w Czechowicach-Dziedzicach.

- Podczas ćwiczeń sprawdzamy wiadomości teoretyczne i praktyczne w udzielaniu ofiarom wypadków drogowych pierwszej pomocy przedlekarskiej. Podczas takiego rajdu bada się również umiejętności ratowników w postępowaniu techniczno-organizacyjnym na miejscu wypadku drogowego, a także znajomość przepisów drogowych - powiedział nam dyrektor rajdu Tadeusz Bajorek. Najważniejsze w wypadkach drogowych są pierwsze cztery minuty. Udzielenie pomocy w tym czasie ratuje życie.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 12)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.