czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2011
  • wyświetleń: 8169

Modernizacja wyciągu w kopalni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

30 listopada PG Silesia zawarło umowę na modernizację górniczego wyciągu szybowego. Wykonawcą prac będzie Konsorcjum, którego liderem jest firma Siemag Tecberg Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

Reklama

Większe złoża kopalni Silesia
Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach


W ramach tej umowy Konsorcjum wykona dokumentację projektową oraz modernizację wyciągu szybowego nr 2. W ciągu kolejnych 10 lat będzie również świadczyć usługi serwisowe. Zakres prac zawiera także uzyskanie wszystkich wymaganych zezwoleń, opinii i dopuszczeń w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa, a także nadzór autorski nad inwestycją.

Wyciąg szybowy to rodzaj windy transportowej, łączącej dół kopalni z jej powierzchnią. Jest to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w każdej kopalni. Od jego przepustowości zależy, jaka ilość urobku zostanie wydobyta, a ten z kolei fakt ma bezpośredni wpływ na wydajność.

- To niezwykle ważny etap prac modernizacyjnych. Od jego powodzenia zależy osiągnięcie zakładanego na 2013 rok wydobycia na poziomie 3 mln ton brutto rocznie. Z tego powodu do realizacji tej inwestycji zaangażowana została firma z międzynarodowym doświadczeniem, gwarantująca nowoczesne rozwiązania - powiedział Jiři Paštika, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu PG Silesia.

Prace projektowe rozpoczną się na początku grudnia b.r., a sama przebudowa wyciągu na początku lutego 2012 roku. Projekt ma się zakończyć w ciągu 21 miesięcy. Koszt inwestycji sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

aka / czecho.pl
źródło: PG Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj