Wiadomości

  • 6 grudnia 2011
  • 9 grudnia 2011
  • wyświetleń: 1427

Maraton pisania listów

Za nami:

9 grudnia w Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach w godz. od 12.00 do 17.00, mieszkańcy naszego miasta będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton odbywa się co roku , kiedy świętowany jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez kilka godzin pisze się ręcznie listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Indywidualnie wyrażony sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka ma szczególną moc. Szacuje się, że listy pomagają w ponad 30% przypadków. Te listy solidarności są często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Impreza odbywa się jednocześnie w ponad 170 miejscach w całej Polsce i w wielu krajach na całym świecie.

W ubiegłym roku, w wyniku tej akcji pomogliśmy chińskiej działaczce Mao Henfgeng, która przez 6 lat była przetrzymywana w obozie pracy. Zapraszamy do udziału w imprezie. Znaczek na list zagraniczny - mile widziany.

Monika Ryrych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.