czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2011
  • wyświetleń: 1605

Tydzień dla bezpieczeństwa

Do 11 grudnia w Polsce obchodzony jest "Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Jest to dobra okazja, aby zwrócić uwagę kierowcom, motocyklistom, rowerzystom i pieszym na bezpieczeństwo na drodze.

Reklama

W naszym kraju, w wypadkach drogowych ginie około 4.000 osób. Na tle innych państw europejskich, w Polsce występuje ciągle zbyt duże zagrożenie w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według wskaźnika osób zabitych na 100 wypadków drogowych zajmujemy jedno z ostaniach miejsc (w 2010 roku była to najwyższa ilość - 10,1). Szacuje się, że w 2020 roku obrażenia doznane w wyniku wypadków drogowych zajmą trzecie miejsce wśród chorób (w 1990 roku - dziewiąte miejsce). Każdego roku na drogach całego świata ginie około 1,3 min osób z czego w samej tylko Unii Europejskiej ponad 39.000 osób.

Ta sytuacja jest dużym, złożonym problemem wymagającym podejmowania działań ukierunkowanych na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa poprzez organizacje rządowe, samorządowe i społeczne, jak również przez osoby fizyczne. Ważne i istotne miejsce w tej działalności zajmuje profilaktyka - przeciwdziałanie i ograniczanie ilości zdarzeń drogowych oraz ich skutków.

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest niewątpliwie okazją do zwrócenia uwagi, jak ważny jest zdrowy rozsądek i wyobraźnia oraz troska o życie i zdrowie innych ludzi podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.