czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3975

Młotkiem rozbrajał spłonkę

21-letni mieszkaniec Kaniowa trafił do szpitala po tym, jak próbował rozbroić młotkiem kolejową petardę szukając w niej miedzi. Spłonka wybuchła, a w wyniku eksplozji mężczyzna doznał poważnych obrażeń rąk. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci z Czechowic-Dziedzic.

Oficer dyżurny policji przyjął zgłoszenie ze szpitala o rannym mężczyźnie. W czasie przesłuchania poszkodowanego policjanci ustalili, że obrażeń doznał w wyniku wybuchu kolejowej spłonki sygnalizacyjnej. Z ustaleń wynikało, że 21-latek wspólnie ze swoim kolegą znalazł czerwoną, metalową puszkę na opuszczonych terenach kolejowych w Kaniowie.

Nie wiedział co znajduje się w puszce. Sądząc, że znajdzie w niej miedź postanowił ją rozbroić używając młotka. Wówczas doszło do eksplozji na skutek czego doznał, m.in. złamania ręki i poparzeń ciała. Czechowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Spłonki sygnalizacyjne stosuje się sporadycznie w razie zagrożenia na torach - w przypadku konieczności zatrzymania pociągu lub ograniczenia szybkości jazdy oraz w czasie prowadzenia robót na torze. Pracownik kolejowy po założeniu spłonek powinien odsunąć się na bezpieczną odległość, aby uniknąć ewentualnego poranienia odpryskami w chwili wybuchu.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.