czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2011
  • 11 grudnia 2011
  • wyświetleń: 9447

Zniszczyli elewację szkoły

Nocą z 6/7 grudnia ktoś pomalował dopiero co odnowioną elewację szkoły podstawowej w Ligocie. Na ścianach znalazły się napisy nazwy piłkarskiego klubu. Policjanci z Czechowic-Dziedzic rozpoczęli poszukiwania wandali.

Wytypowali i zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 14 i 16 lat, którzy dopuścili się tego czynu za co odpowiedzą wkrótce przed Sądem dla Nieletnich. Spowodowane przez nich szkody oszacowano na kwotę 4 tys. zł. Elewacja szkoły została bowiem niedawno odnowiona.

Nieletni farbą w sprayu nanieśli na tynki nazwę piłkarskiego klubu. Obaj zatrzymani zostali już przesłuchani przez śledczych z czechowickiego komisariatu. Przyznali się do tego czynu, za co odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich. Sąd może zastosować wobec nich kary wychowawcze lub poprawcze. Oprócz tego rodzice zatrzymanych najprawdopodobniej zmuszeni będą uregulować spowodowane przez nich szkody.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.