czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2011
  • wyświetleń: 6042

Harcerze ze Światłem Pokoju

11 grudnia 25-osobowa reprezentacja Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice odebrała w Częstochowie z rąk Władz Naczelnych ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku pod hasłem "Światło, które prowadzi".

Reklama

ZHP Czechowice-Dziedzice, Betlejemskie Światło


Tego samego dnia w godzinach porannych Światło od Skautów Słowackich na Krzeptówkach w Zakopanem odebrała Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Światło to w asyście policji dotarło właśnie m.in. na Jasną Górę, gdzie przywiózł je hm. Krzysztof Budziński - z-ca Naczelnika ZHP. Zuchy, harcerze oraz instruktorzy hufca tuż po godzinie 15:00 spotkali się w sali ojca Kordeckiego na Jasnej Górze. Tam odbyło się tradycyjne kolędowanie oraz spotkanie opłatkowe z Władzami ZHP oraz Chorągwi Śląskiej. Była to również okazja do podsumowania obchodów 100-lecia Harcerstwa w Zagłębiu.

Następnie uczestnicy w kolumnie wmaszerowali do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie odbyła się uroczysta msza. Po mszy świętej delegacje harcerskie odebrały Światło, a na dziedzińcu zawiązany został symboliczny krąg. W imieniu Hufca Czechowice-Dziedzice Betlejemskie Światło Pokoju odebrali: druhna Anna Mazur, druh Jacek Przyłucki oraz druh Mateusz Stok.

Światło do Czechowic-Dziedzic dotarło po godzinie 20:00. Teraz rozpocznie swoją wędrówkę po trzech gminach - Czechowice Dziedzice, Pszczyna i Bestwina. Do każdego z 45 miejsc, które oficjalnie odwiedzą zuchy oraz harcerze dotrą również życzenia pod postacią specjalnie przygotowanych kartek świątecznych oraz listu Komendanta Hufca do społeczności lokalnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców trzech gmin do odbioru Światła w kościołach. Szczegółowy wykaz miejsc, do których trafi Betlejemskie Światło Pokoju znajduje się na stronie internetowej hufca: www.czechowice-dziedzice.zhp.pl. Informacji dotyczących godzin i miejsca przekazania udzielimy drogą mailową pod adresem swiatlo@czechowice-dziedzice.zhp.pl. W kościołach znajdują się również plakaty informacyjne.

Zapraszamy również do zapoznania się z materiałem filmowym z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Częstochowie:

hm. Marek Majewski - rzecznik prasowy hufca / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.