Wiadomości

  • 23 grudnia 2011
  • wyświetleń: 4579

Będzie kolejny zbiornik na wodę

500 tys. zł dofinansowania ma otrzymać z Lokalnej Grupy Rybackiej gmina Bestwina na budowę zbiornika wody pitnej w Kaniowie.

Pełnomocnik wójta ds. inwestycji Artur Beniowski powiedziała nam, że pieniądze są pewne na 99 procent. To dobra informacja dla mieszkańców. W okresie letnim, przedświątecznym, przy dużym poborze wody - w gminie po prostu jej brakuje. Często mieszkańcy skarżą się również na jej złą jakość.

- Zła jakość wody spowodowana jest brakiem możliwości płukania sieci z uwagi na brak wody. Sytuacja się zmieni po wybudowaniu nowego zbiornika - tłumaczy prezes PK Kombestu Wacław Waliczek.

Jest już gotowy projekt na nowy zbiornik, władze gminy czekają teraz na wydanie pozwolenie na budowę. Inwestycja ma być realizowana etapowo.

Nowy zbiornik zaprojektowany jest na 1400 m sześc. wody (będą to dwa zbiorniki, każdy po 700 m. sześć). Oprzyrządowanie związane z napuszczaniem i opuszczaniem wody wraz z systemem pompowania będzie regulowany elektronicznie. Wydajność pomp to ok. 220 m sześć/h, wydajność pomp na ujęciu w wysokości 180 m sześć/h.

Władze gminy chcą ruszyć z budową już wiosną.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.